Şriftin ölçüsü :
Saytın rəngi :
Əhalinin yaş kateqoriyaları, sosial-iqtisadi və gender amillərinə uyğun olaraq, sağlam həyat tərzi və davranış risk amilləri ilə bağlı maarifləndirilmə və məlumatlandırılma məqsədi ilə monitorinq aparılmışdır
25 oktyabr 2024 | 17:54
Neftçalada əhalinin yaş kateqoriyaları, sosial-iqtisadi və gender amillərinə uyğun olaraq, sağlam həyat tərzi və davranış risk amilləri ilə bağlı maarifləndirilmə və məlumatlandırılma məqsədi ilə monitorinq aparılmışdır.
Azərbaycan Respubikası Prezidentinin 22 iyul 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın 3.3.7.4 bəndinin  icrası ilə bağlı Neftçala Rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə əhalinin yaş kateqoriyaları, sosial-iqtisadi və gender amillərinə uyğun olaraq, sağlam həyat tərzi və davranış risk amilləri ilə bağlı  maarifləndirilmə görüşləri keçirilmişdir. Görüşlər zamanı Neftçala Rayon İcra Hakimiyyəti əməkdaşları tərəfindən Neftçala şəhər sakinlərinin xüsusilə, sıx olduğu yerlərdə müvafiq söhbətlər aparılmış, sağlam həyat tərzinə dair maarifləndirici bukletlər paylanılmışdır.